Provozujete zahradní bazén a máte tu k dispozici i veškeré příslušenství, jako je filtrační zařízení a bazénová chemie nebo solinátor či UV lampa? Zjistili jste však, že se vám na dně tvoří slizká vrstva, která je živnou půdou pro bakterie? Toto je celkem běžný jev, protože ani ta nejvýkonnější filtrace nedokáže zachytit veškeré nečistoty, a tak jich část spočine na dně bazénu.
Naštěstí existuje snadná pomoc, například vysavač standard 280 mm black Chlorito. Je to nástavec na teleskopickou tyč, který se hadicí připojí k bazénové filtraci, a vy pak odsáváte ze dna celkem pohodlně to, to tam nepatří. Je to tedy ruční bazénový vysavač, a vy se možná teď zarazíte, že přece existují i sofistikovanější mechanismy, tak proč si nepořídit nějakou automatiku?
Tu si samozřejmě pořídit můžete, ale ruční vysávání je výhodnější:
Je levné – ruční vysavač vás vyjde na pár stovek. Je to jen kus plastového nástavce. A když se vám poškodí, omylem na něj šlápnete a rozbijete jej, nic tak hrozného se nestalo. Koupit nový vysavač není pro vaši kapsu žádným tragickým krokem.
Vysavač je bezporuchový a bezúdržbový – na ručním vysavači se nemá co porouchat. Naopak poloautomaty a robotické systémy s vlastním pojezdem či filtrací a s vlastním počítačem se mohou pokazit velmi snadno – čím složitější výrobek, tím více možností pokažení. Automatické vysavače sice šetří váš čas, ale jsou dražší a drahá může být i jejich oprava.
Zacvičíte si – s ručním vysavačem si báječně zacvičíte, je to jeden z druhů antistresů, který vám pomůže zlepšit život a zejména vaši náladu. Práce s teleskopickou tyčí vyžaduje zapojení více svalových partií a to je přesně to, co většina z vás potřebuje – cvičit a hýbat se. Lidé se dříve více hýbali a pracovali s podobným ručním nářadím, jako jsou lopaty, hrábě, motyky, a to je udržovalo v lepší fyzické kondici.