Kdo by nemiloval domácí mazlíčky. Sdílí s vámi domácnost, těší se na Vás, až přijdete z práce a také mají vliv na Vaše emocionální zdraví. Jaký mají tedy mazlíčci vliv na lidskou psychiku? Asi tomu nevěříte ale velikou. Samozřejmě tyto informace nemusí platit pro lidi, kteří zvířata nemají rádi. Domácí mazlíček je roztomilý společník, už jen to, jak jsou roztomilí, vykouzlí člověku úsměv na tváři! Některé studie v posledních letech nám ukazují, že zvířata mají pozitivní vliv na lidskou psychiku. Hlavním faktorem je snížení stresu a úzkosti. Už jen základní kontakt se zvířátkem dokáže uvolnit hormon oxytocin (někdy také hormon lásky, nebo štěstí).
Je jedno, o jakého mazlíčka se jedná, jestli je to pes, kočka, křeček, králík, to záleží čistě na Vašich preferencích. Každému se líbí, nebo je mu blízký jiný druh zvířete. Zkrátka mazlíčci dokáží ovlivnit náš každodenní život. A proto, jsou domácí mazlíčci skvělými terapeuty. Navíc je opravdu krásné, když vidíte radost, kterou má Váš pes, když přijdete domů. Nebo když se večer, když koukáte na televizi, přijde pomazlit kočka. Dalším faktorem, je emocionální podpora. Studie nám prokázaly, že pro lidi, kteří trpí depresemi, nebo jsou osamělí, mohou být mazlíčci velmi účinnými pomocníky, proti těmto psychickým problémům.
Navíc se tito lidé mohou cítit důležití. Každodenní péče o Vaše mazlíčky Vás totiž naplňuje. Pokud máte za domácího mazlíčka psa, máte samozřejmě mnohem větší zodpovědnost a práci než člověk, který má doma křečka. Avšak právě pejsci, jsou skvělými motivátory pro zvýšení Vaší fyzické aktivity. Pejsek (záleží také dle plemena), potřebuje pravidelné vycházky, které jsou spojeny s venčením. Vám pobyt v přírodě udělá dobře psychicky a zároveň i pro fyzickou stránku je to skvělé. Pokud máte doma děti, zvířata je mohou učit být empatický, respektovat je a být zodpovědní. Péče o domácího mazlíčka totiž může dítěti ukázat, že je potřeba se starat o jiného živého tvora.